Sem justo facilisi, pulvinar feugiat sed cursus donec vestibulum, rutrum mauris montes felis, quam

PCB TASARIM DESTEĞİ

HIZLI HİZMET

Projelerinizi zamanında yetiştirerek süreci en iyi biçimde yönetmenizi sağlıyoruz.

HER BÜTÇEYE UYGUN

Rekabetçi Fiyat Politikamızla İhtiyaçlarınızı minimum maliyetle çözeriz.

PROFESYONEL EKİP VE EKİPMAN

Mühendis ve teknik ekibimizi sertifikasyonlarla sürekli güncel tutar fark yaratırız.

PCB TASARIM PCBTASARIM

Projenin tasarım sürecinde’de size yardımcı olarak tecrübeli ekimizle istekleriniz doğrultusunda uygun, kaliteli ve ekonomik çözümler sağlıyoruz. Bunu yaparken rekabetçi maliyet politikasını göz önünde bulunduruyoruz.

ÜRETİM SÜRECİ

  • Ön hazırlık Bileşen kitaplıklarının ve şematik diyagramların hazırlanması dahil. PCB tasarımına geçmeden önce şematik SCH bileşen kütüphanesini ve PCB bileşen paketleme kütüphanesini hazırlamalıyız.
  • Belirlenen devre kartı boyutuna ve çeşitli mekanik konumlandırmalara göre, PCB çerçevesini PCB tasarım ortamında çizin ve konumlandırma gereksinimlerine göre gerekli konnektörleri, butonları/anahtarları, vida deliklerini, montaj deliklerini vb. yerleştirin.
  • Yerleşim tasarımı, cihazları tasarım gereksinimlerine göre PCB çerçevesine yerleştirmektir. Şematik araçta ağ listesini oluşturun ve ardından ağ listesini PCB yazılımına aktarın (Tasarım Ağ Listesini içe Aktar). Ağ listesi başarıyla içe aktarıldıktan sonra, yazılım arka planında yer alacaktır. Yerleştirme işlemi ile tüm cihazlar çağrılabilir ve pinler arasında hızlı hat bağlantısı vardır. Bu sırada cihazın yerleşim tasarımı gerçekleştirilebilir.
  • PCB yerleşim tasarımı, PCB kartının performansını doğrudan etkileyen, tüm PCB tasarımında en büyük iş yüküne sahip süreçtir.
  • PCB tasarımı en iyi değildir, sadece daha iyidir”, “PCB tasarımı bir kusur sanatıdır“, bunun temel nedeni PCB tasarımının donanımın tüm yönlerinin tasarım gereksinimlerini karşılaması gerektiğidir ve bireysel gereksinimler çatışabilir.
  • Kalite kontrol, PCB tasarım sürecinin önemli bir parçasıdır. Genel kalite kontrol yöntemleri şunları içerir: Tasarımın kendi kendini denetlemesi, tasarımın karşılıklı denetimi, uzman inceleme toplantıları, özel denetimler vb.
  • PCB resmi olarak işlenmeden ve üretilmeden önce, devre kartı tasarımcısının PCB tedarikçisinin PE’si ile iletişim kurması ve üreticinin PCB kartı işlemeyle ilgili onay sorularını yanıtlaması gerekir.